Yüzmeyi kim sevmez ki? Senelerdir bikini modellerinin ardında kalan parçalar; mayolar, son birkaç sezondur kendini plajlarda çokça göstermeye başladı. Bir süre sadece vücut kusurlarını örtmek için kullanılmış mayolar, aslında yüzme eylemi için tasarlanmış ve plaj modasının gözdesi olmuş parçalardandır. Hatta 1800’ler de mayo olarak çıtçıtlı body dediğimiz giysiler kullanılmaktaydı. Bu kıyafetlerin, günlük kıyafetlerden tek farkı ise vücut hatlarını göstermemesi için normalden daha kalın bir kumaş tercih edilerek üretilmesiydi. Kalın kumaş kullanılması nedeniyle kıyafetler uzun sürede kurumadığı için, zamanla kullanımı son derece azaldı. Daha sonraki yıllarda, mayo modellerinde naylonlu kumaşların tercih edilmesi ile tekrar trendler arasına geri döndü. 1910’lu yıllarda vücut hatlarını gösteren, kolsuz, jarse mayolar kullanılmış olsa da, 1930’lu yıllar içinde Esther Williams ve Dorothy Lamour gibi Holloywood yıldızları ile popülerleşen mini etekli kadın mayo modelleri trendler arasında yer aldı. 1940’larda kadın mayo modellerine korse teknolojisinin etkileri yansıdı ve 1960’lı yıllarından günümüzde kadar, sıklıkla kullandığımız likra kumaştan üretilme kadın mayo modelleri üretildi. 50 seneden fazla bir zamandır hayatımızda olan likra mayolar, yapı olarak aynı kalmış olsa da modanın etkileriyle ufak değişikliklere uğramıştır.

C91MPdEVwAAE3M-

Sezonun Trend Mayo Modelleri

Tatil sezonunun başlaması ile beraber vitrinleri süsleyen mayolar, renkleri ile yaza capcanlı bir hava katmaya başladı. Bronzlaştıkça daha da güzel duran kadın mayo modelleri yaz mevsiminin en kilit parçaları arasındaki yerini alıyor. Bikini modelleri kuruması açısından hızlı oldukları için daha çok ilgi görmüş olsa da hatları gizlediği için çoğu zaman, mayo modelleri tercihimiz olmuştur. Çapraz, üçgen, straplez, bağcıklı, destekli ve toparlayıcı modelleri bulunan mayolar son birkaç sezondur karşımıza örgü model şeklinde de çıkmakta. Bu sezonun yeni favorisi olan slogan yazılı, düz renk mayolar ise plajlarda yeni bir trend oluşturdu. Sadece plaj modasını değil günlük kıyafetlerde de mayoların etkileri görülmekte. Etek, şort ve pantolonlarla kombinlendiğin şık ve fit bir görünüm elde etmenizi sağlayan mayolar bu sezon şehirde, plajda kısacası her yerde.

H21B1192-1

Plaj modasının gözde parçaları arasında yer alan mayo modelleri, tümü pamuk ve likra karışımı malzemeden üretilmiştir. Islak, sıcak ve kuru ortam için son derece uygun olan kadın mayo modellerinde astar bulunmaktadır. Chikirina ve Reflections gibi markalarının birbirinden renkli ve farklı desenlerdeki mayo modeller ile plajların en şıkı kadını olmak istemez misin? Öyleyse deniz ve güneşin tadını çıkarmadan önce Nemoda.com.tr’de bulunan mayo modellerini incelemeni şiddetle tavsiye ediyoruz.0819ec34d698ec2148b9bb6ee2eb8563