2017-18 Sonbahar-Kış sezonun favori rengi belli oldu. Kırmızı ve kırmızı tonlarını oldukça fazla görebileceğimiz bir sezon olacak. Ünlü tasarımcıların koleksiyonlarında yer verdiği kırmızı daha önce elbiselerde ve kazaklarda karşımıza çıksa da bu sezon dış giyim, ayakkabı, çantalar hatta makyaj malzemelerini bile etkisi altına aldı.  Diğer sezonlardan farklı olarak kırmızıyı siyah ve beyaz gibi nötr renkler yerine kırmız ve kırmızının tonlarıyla kombinlediğimiz bir sezon bizi bekliyor. Öyle ki baştan aşağı kırmızıya bürünüyoruz desek yalan olmayacak.

Joseph18

Kırmızıyı tek başına kombinlemek bu sezon az kalacak. Aynı rengin farklı tonlarını bir arada giymeye karşılık gelen “ton sür ton” tam da bu sezonun trendi kırmızıya uygun. Kırmızı ve tonlarını bir arada giyerek iddialı ve sofistike bir görünüm elde etmek çok kolay. Bordo bir palto içine giyilmiş kırmızı bir elbise buna çok güzel bir örnek.

TB2JzWKmipnpuFjSZFkXXc4ZpXa_!!760814674-0-headline_editor

Kırmızı, kışın sevilen renkleri olan kahve ve karamel tonları gibi sıcak renklerle birlikte de kullanılabilir. Tasarımcıların 2017-18 Sonbahar- Kış sezonu tercihlerine bakacak olursak kırmızı ve morunun capcanlı uyumunu sık sık kullandıklarını görebiliriz.

sdfdgdgadfg

 

Kırmızıyı makyajda nasıl kullanmalı?

Tabi ki ilk aklımıza gelen kıpkırmızı sürülmüş bir ruj oluyor. Fakat bu sezon alışkanlıklarımızın dışına çıkmak ilk kuralımız. Kırmızıyı rujdan daha çok allıklarda ve göz farklarında göreceğiz. Yani kışın soğuk havasından kızarmış yanaklar elde elde etmek için allıkları kıpkırmızı tercih ediyoruz.

54ae525a894a8_-_elle-vivienne-westwood-fall-2014-rtw-21-de-88879271-elv